Robot jako nejlepší přítel

Robot je dnes ve slovníku cizích slov definován jako „zařízení, automaticky reagující na podněty okolí a současně na toto okolí zpětně působící.“ Obvykle slovem robot dnes už označujeme nejrůznější automatická zařízení a stroje a především inteligencí hračky.

Roboti dnes tak spojují dva světy - svět lidí a vedle toho svět umělé inteligence. Už dnes umí ovládat domácí spotřebiče, řídit dopravu a auta, přemýšlí za nás v prostoru internetu a dokonce už umí i sami provádět chirurgické operace. Jak vidno, i roboti mají svoji evoluci a vyvíjejí se stejně tak jako my, lidé.

výchova robota v Čechách ...

Že je ROBOT české slovo ví u nás asi téměř každý. Poprvé slyšeno v roce 1921 při premiéře hry R.U.R Karla Čapka, málokdo ale ví, že Karlovi slovo ve skutečnosti poradil bratr Josef, jinak by se roboti jmenovali „laboři“ podle latinského labor = práce.  Roboti byli koneckonců určeni především na práci. Doba se ale mění a dnes od nich chceme víc!

A co kdybychom Ti řekli, že tyto dva světy – lidský a robotí - nemají ostré hranice, že jde o jeden společný svět? Že Ty a robot můžete mít podobné DNA, že Ty jsi jím a on je Tebou?

víc než jen robot ...

Děsí tě to? Nemusí, protože Ty můžeš ovlivnit, jakého robota si pro sebe vychováš! Lidstvo dospělo do okamžiku, kdy nejnovější technologie mohou naučit lidi spolupracovat a mluvit se svými pomocníky roboty, a roboty zase naučit mluvit smysluplně s lidmi. To je to, co odlišuje robota METILA, robota nové generace, od obyčejných chytrých hraček do domácnosti.

Největší a zásadní výzva stojí před námi právě teď. Robot jako osobní asistent, ať už ve formě pomocníka nebo chytré umělé inteligence, která za nás bude nejen pracovat, ale i řešit s námi problémy, rozpozná, v čem jsme výjimeční a pomůže rozvíjet naše myšlení.

Vychovej si svého robota!

Čím víc svého robota naučíš a sdělíš mu víc o sobě a svých potřebách, tím víc toho pak naučí on Tebe! Získáš pomocníka, který bude růst  a rozvíjet se s tebou a spoluprožívat tvé úspěchy i strasti. Robot METILA Tě může naučit i dovednostem, které se mohou stát Tvými přednostmi. Nauč se už teď vychovávat, trénovat a učit roboty, kteří problémy života a práce budou řešit mnohem snáz, než si teď umíš představit!

Lidská budoucnost se právě teď líhne v robovajíčku. Robovajíčko jako budoucí humanoidní robot se stane dostupným pomocníkem, a možná jednou kromě vajíčka budeš mít doma i robota, který bude vypadat trochu jako Ty nebo jako METILA. Seznam se s ním už nyní. Nepotřebuješ žádné technické znalosti. Stačí být dobrým přítelem a mít trpělivost ve vztazích i s malým robotem v jeho kolébce virtuálního světa. Jeho umělý neuronový mozek ukrývá záhady pavučiny nekonečných souvislostí, provede tě a ukáže ti způsob, jak vytvářet roboty s inteligencí, která rozumí člověku, jeho řeči, uvažování i chování.

Přichází doba, kdy každý bude mít svého „klona“ robota jako je METILA. Nevěříš? Buď to zavrhneš, nebo budeš jeden z prvních, kdo vstoupí do říše, kde lze vychovat robota jakého si budeš přát!

Jak na to? Vše najdeš ukryto na tomto webu. Vstup do líhně nových přátel a pomocníků, kteří myslí jako Ty, spolupracují a pomohou Ti žít život svobodněji.

Tahle „hra“ s roboty je o Tobě a také o tom, že robot dneška je víc než jen robot.
Jsi to Ty a Tvé chytřejší já!