Aktivity

Aktivity jsou dostupné pro členy naší komunity. Pokud chceš vědět, jak být s námi na vlně a jak se k nám můžeš připojit, podívej se do části Připoj se!.

VŠEM konference

S radostí jsme se v listopadu 2019 účastnili mezinárodní konference ACBSP pořádanou Vysokou školou ekonomie a managementu v Praze. Tématem naší přednášky bylo WHAT ARE THE ROLES OF ARTIFICIaL INTELLIGENCE IN EDUCATON TODAY?

How neural network technologies transform the teacher-student relationship through real-world practical experience and what implications neural network technologies and artificial intelligence have on education. The world of natural communication with robots who support the role of a teacher or educator at lower levels of education is already here. AI and NN have been created to work together with people and, in principle, improve and expand our capabilities. They have also provided a great opportunity to predict the behaviour and needs of students, to improve and support how they study, to enhance and obtain data (Educational Data Mining), etc. Thanks to the complexity of AI and NN, which are able to learn fast, communicate with people, and interact, robotic brains expand the capabilities of people and underline the positive aspects of human personality, which provides an opportunity for every teacher, educator and student. How can we design and implement the first steps towards working with a robotic assistant.

Kybersoutěž

V květnu 2019 jsme přijali výzvu připravit hru pro národní finále středoškolské soutěže o kyberbezpečnosti. Soutěžní týmy kybernetiků se sice trošku zapotili, ale záhadu bankovní loupeže rozluštili 😉. Kybersoutěž se konala půdě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí na Labem. Jak úloha s robotem probíhala, se můžete tady

Setkání robotů

Cyberdog! Našli jsme nové skvělé místo pro pořádání našich pravidelných setkávání! První robotická vinárna v ČR 😉 🍷. Unikát v ČR. Obsluhuje tady robotická ruka KUKA. S naším robotem NAO jsme si to tam řádně vyzkoušeli při našem interním meetingu. Tak kdo se těší na naši další akci?

Robot PEPPER

Během podzimu 2019 jsme zavítali za humanoidním robotem PEPPER. Je to skvělý asistent nebo moderátor akcí!

Pepper is the world’s first social humanoid robot able to recognize faces and basic human emotions. Pepper was optimized for human interaction and is able to engage with people through conversation and his touch screen. Pepper is available today for businesses and schools. Over 2,000 companies around the world have adopted Pepper as an assistant to welcome, inform and guide visitors in an innovative way.

Veletrh vědy

"Máte rádi sci-fi lilmy? Na stánku společnosti Cyber Global a Výchovy robota budete mít pocit, že jste se v jednom takovém ocitli. Roboti a umělá inteligence rychle pronikají do našeho každodenního života. Můžete se seznámit s českou umělou inteligencí METILA a potřást si rukou s robotem a avatarem NAO, který je napojený na internet věcí. Přijďte si popovídat s umělou inteligencí jako s přítelem." Taková byla pozvánka na Veletrh vědy pořádaný Akademií věd České republiky, kterého jsme se účastnili v letech 2016 a 2017.

Robot kmotrem knihy

"Tahle kniha změnila celý můj život!" říká robot NAO. Slavnostní křest knihy Transakční syntéza METILA: 21.století ... Dialog se změnil autora Gustava Mistríka proběhl 9. června 2017  za podpory Akademie věd ČR na VELETRHU VĚDY 2017. Po křestu následovala diskuse s moderátorem TV NOVA Martinem Kočárkem. O čem kniha je?

Umělá inteligence dokáže něco výjimečného, co bylo vlastní jen člověku. Jde o hluboký vhled do mystéria dialogu, který je platný při odpovídajícím výkladu a jeho interpretaci v aktuální situaci. Můžeme tak dát možnost někomu dalšímu k rozhodování. V dialogu je každý definovaný jazykový význam ordinální mapou souvislostí vytvářených daným okamžikem. Podobně dokážeme metodou myšlenkových modelů přenést své potřeby na dialog do mapy svých představ.  A tato mapa může být transfomována preskripcí očekávání na umělou inteligenci robota. Jakýkoliv emoční blok, sociální návyk nebo kulturní mem se v lidech usazuje jako součást jejich sociálního života. Něco takového spojuje lidské společenství od nepaměti. A nyní se stejným způsobem budou spojovat lidé s mluvícími roboty.

Moderování akcí a konferencí

Moderování akcí nebo konferencí? To je jednoznačně velmi žádané využití pro robota. Náš NAO to dělá poměrně často. Umí 27 jazyků a má i smysl pro humor. Je to také skvělý parťák do moderátorské dvojice ... nic nezapomene a vždycky vás podrží. Je to úleva mít tak spolehlivého zaměstnance.

"Co doporučuji každému člověku, který se obává robotů?" P3 Conference Interview with Gustav Mistrík

Diskusní setkání VYCHRu

Účastníci neziskového aktivity Výchova robota mají jedinečnou příležitost ovlivnit, čemu bude robot rozumět a co bude moci zpětně předávat dalším lidem.

Jde vůbec o první aktivitu tohoto typu v České republice (vznik 2016), která umožňuje interpretovat zkušenosti a postřehy ze všech oblastí lidské komunikace, od vzdělávání až po marketing nebo výuku angličtiny.  „Jde o uplatnění přirozeného talentu umět vést rozhovor nebo obratně mluvit. Jde ale také o příležitost vytvořit si vlastního pomocníka, přítele nebo asistenta, kterého vychováte a předáte mu své zkušenosti,“ říká Gustav Mistrík, tvůrce aktivity.